Blog motoryzacyjny

Dlaczego mechanicy narzekają na klienta, który przynosi niepasujące części do swojego samochodu?

Błądzić jest rzeczą ludzką i każdy może się pomylić, prawda? A jednak dla mechanika klient, który przynosi niepasującą część do samochodu, to klient, w przypadku którego trudno o cierpliwość. Dlaczego niewłaściwa część jest dużym problemem?

2 czerwca 2022

 

Jeśli przywozisz do mechanika własne części, ich dopasowanie warsztat sprawdzi dopiero po przyjrzeniu się samemu pojazdowi. To najczęściej oznacza, że musi nim wjechać na podnośnik, dotrzeć do danej części, wymontować stary egzemplarz i spróbować założyć nowy.

 

Co się dzieje, jeśli część nie pasuje?

 

Przede wszystkim specjalista traci czas na przekonanie się o tym, a w warsztacie każda minuta jest cenna. Zwykle mechanik deklaruje termin oddania pojazdu klientowi. Wszelkie opóźnienia powodują niezadowolenie klienta - oraz utratę pieniędzy. Czym mniej samochodów warsztat obsłuży w ciągu dnia czy tygodnia, tym niższe jego zyski.

 

Kiedy część nie pasuje, samochód schodzi z podnośnika - i blokuje miejsce na parkingu, czekając na zamówienie i dostarczenie właściwej części. Traci na tym nie tylko mechanik, zmuszony do poinformowania cię o problemie i wykonaniu zamówienia. Tracisz również ty, gdyż musisz zwrócić zakupioną część (już otwartą, być może po próbie zamontowania).

 

Nie dziw się zatem, że mechanik nie będzie zadowolony z zaistniałej sytuacji.

 

Co zrobić, aby uniknąć problemu?

 

Masz dwa wyjścia. Po pierwsze, możesz powierzyć mechanikowi zamówienie części, choć to kosztuje i jego czas, więc do kosztu zakupu - niekoniecznie w najtańszym sklepie - musisz doliczyć robociznę.

 

 

 

 

Jest jednak druga opcja. Możesz skorzystać z wyszukiwarki VIN Parts by GoRabbit. Wprowadź nr VIN swojego pojazdu, aby zobaczyć wyłącznie części, które do niego pasują! Ryzyko pomyłki nie istnieje. Co więcej, dzięki interaktywnym schematom, możesz dowiedzieć się, gdzie i w jaki sposób część zostanie zamontowana.

 

 

 

VIN Parts to system, z którego korzystają profesjonalne warsztaty samochodowe - teraz dostępny także dla posiadaczy samochodów. Sprawdź go i skorzystaj z niskich cen GoRabbit. Zaoszczędź czas i pieniądze - swoje i swojego mechanika!

 

 

Autor tekstu

Jacek-small_1

Jacek z GoRabbit.pl

Zajmuje się sprzedażą części oraz doradztwem w serwisowaniu pojazdów.

Prywatnie miłośnik klasycznych samochodów osobowych.

goRabbitpl-twoj-ekspert-w-motoryzacji

 

Powiązane produkty z tematem artykułu:

 

Sprawdź, jak to działa,

i przekonaj się, że możesz tylko zyskać!

 

 

 

Najpopularniejsze artykuły

Zobacz listę najczęściej czytanych poradników, które zostały opublikowane na blogu motoryzacyjnym GoRabbit.