Blog motoryzacyjny

Mechanik obciążył cię kosztem zajęcia podnośnika z powodu dostarczenia niepasujących części?

Wyobraź sobie taką sytuację: oddajesz samochód do mechanika, wraz z częściami zamiennymi, które sam zakupiłeś. Po paru dniach mechanik dzwoni i mówi, że części nie pasują. Nie tylko musisz zamówić nowe, ale i zapłacić mechanikowi za poinformowanie cię o tym. Co? Jak?! Dlaczego?! Za chwilę dowiesz się, czemu rachunek jest uzasadniony. I jak go uniknąć na przyszłość.

31 maja 2022

 

Jeśli przywozisz własną część do zamontowania, mechanik zakłada, że jest ona prawidłowo dobrana. Podnosi zatem pojazd za pomocą podnośnika i dostaje się do części (co może wymagać wymontowania innych elementów). Jeżeli dopiero wtedy okazuje się, że naprawa nie może zostać wykonana – zdjęte części muszą zostać założone, a samochód sprowadzony z podnośnika.

 

Jako że liczba podnośników w warsztacie jest ograniczona, a na naprawę oczekują liczne auta, zajęcie dostępnego miejsca wiąże się z kosztami, które generuje opóźnienie innych napraw. Czas podnośnika, który właśnie wykorzystałeś, ma wymierną wartość. Nie mówiąc już o samej ekspertyzie mechanika, dzięki któremu dowiedziałeś się o problemie. Diagnoza także kosztuje.

 

Możesz uniknąć tego wydatku!

 

Aby nie tracić pieniędzy bez potrzeby, dostarcz mechanikowi część, która rzeczywiście pasuje do pojazdu. Masz jeden niezawodny sposób aby przekonać się, czy tak będzie.

 

To wyszukiwarka części VIN Parts by GoRabbit!

 

System, stworzony na bazie rozwiązań stosowanych przez warsztaty samochodowe, pozwala ci wyszukać wszystkie dostępne w GoRabbit.pl części pasujące do twojego auta. Jak to działa? Po prostu wprowadź numer VIN, który znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym. Wyszukiwarka rozpozna pojazd i udostępni ci interaktywne schematy wraz z listą elementów zamiennych.

 

 

 

 

Odniesiesz 4 korzyści:

 

  • Po pierwsze, dowiesz się, gdzie i jak instalowana jest dana część.

  • Po drugie, sprawdzisz, jakie części od różnych producentów są dostępne w sklepie.

  • Po trzecie, będziesz mieć 100% pewności, że każda z części pasuje do twojego samochodu.

  • Po czwarte, skorzystasz z atrakcyjnych cen GoRabbit.pl.

 

Wypróbuj wyszukiwarkę już dziś!

 

 

 

 

Co zrobić z rachunkiem, który dostałeś za dostarczenie niewłaściwych części? 

 

Postaraj się dogadać z mechanikiem, zwłaszcza jeśli jesteś jego stałym klientem. Zawsze możesz spróbować wyjaśnić sytuację w spokojny, niekonfliktowy sposób. Jeśli jednak nie uda ci się anulować rachunku, musisz to po prostu zrozumieć i zaakceptować. Nie będzie to złośliwością ze strony specjalisty. Czas warsztatu ma swoją wartość - a ty także nie byłbyś chętny zrezygnować z wynagrodzenia za pracę. 

 

Jak widzisz, warto korzystać z VIN Parts by GoRabbit. Polecamy!

 

Autor tekstu

Jacek-small_1

Jacek z GoRabbit.pl

Zajmuje się sprzedażą części oraz doradztwem w serwisowaniu pojazdów.

Prywatnie miłośnik klasycznych samochodów osobowych.

goRabbitpl-twoj-ekspert-w-motoryzacji

 

Powiązane produkty z tematem artykułu:

 

Sprawdź, jak to działa,

i przekonaj się, że możesz tylko zyskać!

 

 

 

Najpopularniejsze artykuły

Zobacz listę najczęściej czytanych poradników, które zostały opublikowane na blogu motoryzacyjnym GoRabbit.