Kategorie
Pomoc Pomoc
JAK CZYTAĆ POSZCZEGÓLNE
CECHY WYSZUKIWANIA?
Szerokość, profil i średnica to parametry, które wspólne informują o rozmiarze opony.
Szerokość
Parametr, który określa szerokość opony zamin zamontujesz ją w swoim samochodzie.
Profil
Profil to inaczej wysokość opony. Informacja ta podana jest w postaci procentu szerokości ogumienia.
Średnica
Parametr mówiący o tym, na falgę jakiej średnicy zamontujesz wybraną przez siebie oponę.
Pomoc parametry opony
Nośność
Informuje Cię o górnej granicy
obciążenia na jakie możesz narazić oponę
podczas jazdy z maksymalną prędkością
na jaką zezwala producent.
Prędkość
Parametr określający z jaką maksymalną
prędkością możesz poruszać się stosując
wybraną oponę.
Wzmacniane
Opony, które oznaczone są jako wzmacniane, charakteryzują się zwiększoną nośnością. Powoduje to, że lepiej radzą sobie w trudnych warunkach, będąc montowanym między innymi w samochodach dostawczych.
Run on flat
Run on flat charakteryzuje opony, które pozwolą Ci na kontynuwanie jazdy nawet po całkowitej utracie powietrza. Dzięki temu możesz pokonać nawet 80 km przy prędkości nie większej niż 80 km/h.
GDZIE SPRAWDZIĆ Z JAKIEGO ROZMIARU OPONY
POWINIENEM KORZYSTAĆ?
Na brzegu każdej opony
W karcie pojazdu
Na drzwiach pojazdu
Zależnie od modelu samochodu, informację o rozmiarze opony możesz również znaleźć na progu drzwi od strony kierowcy lub na ich wewnętrznej części. niekiedy również na słupku tuż za kierownicą.
POKAŻ WIĘCEJ
01
PODAJ PARAMETRY
SZUKANEGO PRODUKTU

Opony letnie (0 produktów)

Opony letnie
Szukanie podstawowe
Nie możemy znaleźć produktów spełniających kryteria.
Opony letnie

Opony letnie

Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że do bezpiecznej i komfortowej jazdy potrzebny jest nie tylko dobry stan techniczny pojazdu, ale też wysokiej jakości opony letnie i zimowe, które w bardzo szerokiej gamie oferuje GoRabbit.pl. To jeden z tych elementów wyposażenia auta, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę i poświęcić nieco więcej czasu na wybór najlepszego modelu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze opon letnich?

Opony letnie wykorzystywane są w miesiącach, podczas których średnia temperatura w ciągu dnia wynosi powyżej 7 stopni Celsjusza (w przypadku niższej konieczne jest założenie opon zimowych). Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane opony letnie zapewniają optymalne osiągi samochodu i to bez względu na drogę, po jakiej się porusza. Nadają się też na jazdę podczas dużych opadów deszczu. Ponadto skracają drogę hamowania i poprawiają manewrowanie, ograniczają zużycie paliwa i podatność na uszkodzenia, a także zwiększają komfort akustyczny i obniżają odczuwanie nierówności. GoRabbit.pl oferuje szeroki wybór marek ogumienia letniego, jak między innymi Bridgestone, Continental, Dębica, Firestone, Michelin czy Pirelli, co pozwala na kupno opon letnich we właściwym rozmiarze i parametrach oraz atrakcyjnej cenie.

Profesjonaliści zawsze pomogą

Opony letnie to nie jest mały wydatek, a dodatkowo powinien być bardzo przemyślany. Jednak nie każdy kierowca wie, jak wybrać najlepsze do swojego modelu samochodu. GoRabbit.pl oferuje usługę, w ramach której można zadzwonić i upewnić się, które opony będą najlepiej pasować do auta. Co ważne, po drugiej stronie jest sklepowy fachowiec, który ma lata doświadczenia za sobą i bez problemu potrafi doradzić. Warto więc zdać się na jego wiedzę i profesjonalne podejście do tematu.

Opony

Zobacz listę poradników o oponach (m.in. letnich, zimowych i całorocznych), które zostały opublikowane niedawno na blogu motoryzacyjnym GoRabbit.