Kategorie
Pomoc Pomoc
JAK CZYTAĆ POSZCZEGÓLNE
CECHY WYSZUKIWANIA?
Szerokość, profil i średnica to parametry, które wspólne informują o rozmiarze opony.
Szerokość
Parametr, który określa szerokość opony zamin zamontujesz ją w swoim samochodzie.
Profil
Profil to inaczej wysokość opony. Informacja ta podana jest w postaci procentu szerokości ogumienia.
Średnica
Parametr mówiący o tym, na falgę jakiej średnicy zamontujesz wybraną przez siebie oponę.
Pomoc parametry opony
Nośność
Informuje Cię o górnej granicy
obciążenia na jakie możesz narazić oponę
podczas jazdy z maksymalną prędkością
na jaką zezwala producent.
Prędkość
Parametr określający z jaką maksymalną
prędkością możesz poruszać się stosując
wybraną oponę.
Wzmacniane
Opony, które oznaczone są jako wzmacniane, charakteryzują się zwiększoną nośnością. Powoduje to, że lepiej radzą sobie w trudnych warunkach, będąc montowanym między innymi w samochodach dostawczych.
Run on flat
Run on flat charakteryzuje opony, które pozwolą Ci na kontynuwanie jazdy nawet po całkowitej utracie powietrza. Dzięki temu możesz pokonać nawet 80 km przy prędkości nie większej niż 80 km/h.
GDZIE SPRAWDZIĆ Z JAKIEGO ROZMIARU OPONY
POWINIENEM KORZYSTAĆ?
Na brzegu każdej opony
W karcie pojazdu
Na drzwiach pojazdu
Zależnie od modelu samochodu, informację o rozmiarze opony możesz również znaleźć na progu drzwi od strony kierowcy lub na ich wewnętrznej części. niekiedy również na słupku tuż za kierownicą.
POKAŻ WIĘCEJ
01
PODAJ PARAMETRY
SZUKANEGO PRODUKTU

Opony letnie: sportowe (0 produktów)

Opony letnie: sportowe
Szukanie podstawowe
Nie możemy znaleźć produktów spełniających kryteria.
Opony letnie: sportowe

Opony letnie do samochodów sportowych

Letnie opony sportowe, zwane także wyścigowymi, to szczególny rodzaj ogumienia samochodowego, przeznaczony dla najbardziej wymagających kierowców. Odgrywają one niebagatelną rolę w kwestii zachowania przyczepności pojazdu oraz zminimalizowania czasu hamowania przy dużych prędkościach, czyli w kwestiach szeroko pojętego bezpieczeństwa. W sklepie GoRabbit.pl czeka na Ciebie kilkanaście modeli letnich opon sportowych - sprawdź i wybierz najlepsze dla siebie.

Ogumienie sportowe od najlepszych producentów

Ogumienie wyścigowe w slangu motoryzacyjnym często bywa nazywane “czarnym złotem”. Nomenklatura ta nie wzięła się znikąd - to od jakości wykonania letnich opon sportowych zależy czas pokonania okrążenia bądź danego odcinka trasy podczas wyścigu czy rajdu, ale i zagwarantowanie przy tym jak najlepszego prowadzenia i sterowności pojazdu. Oczywiście letnie opony sportowe znajdują zastosowanie także w mniej ekstremalnych warunkach. Prowadząc na co dzień sportowy samochód o mocnych osiągach, również warto zastanowić się nad zakupem ogumienia sportowego. Pozwoli ono nie tylko na wydobycie pełni możliwości z takiego auta, ale i zagwarantuje komfort i pewność podczas jazdy drogami publicznymi. Opony od tak uznanych i renomowanych producentów, jak Toyo Tires i Nankang z pewnością spełnią wszelkie, nawet najbardziej wygórowane wymagania właścicieli samochodów o potężnych jednostkach napędowych.

Wybierz pomoc fachowego konsultanta

Wybór odpowiednich letnich opon sportowych może być nieco przytłaczającym zadaniem. Jeśli nie wiesz jakie ogumienie będzie najlepiej pasować do Twojego samochodu, zadzwoń do nas i poświęć kilka minut na rozmowę z naszym doradcą. W rzetelny i profesjonalny sposób wyjaśni Ci on, na jakie opony powinieneś/powinnaś się zdecydować, biorąc pod uwagę takie aspekty, jak marka i model auta oraz Twój styl jazdy. Możesz także skorzystać z profesjonalnej wyszukiwarki, którą znajdziesz na naszej stronie internetowej. Z jej pomocą szybko uzyskasz spersonalizowane wyniki wyszukiwania, które pokryją się z Twoimi oczekiwaniami.

Opony

Zobacz listę poradników o oponach (m.in. letnich, zimowych i całorocznych), które zostały opublikowane niedawno na blogu motoryzacyjnym GoRabbit.