Blog motoryzacyjny

Wybrany pojazd:

Zmień pojazd

goRabbit jest ECO: zobacz nasz nowy ekologiczny sposób pakowania

Po niedawnej rozmowie w zespole zgodnie uznaliśmy, że jeśli możemy coś zrobić dla środowiska, powinniśmy to zrobić. Dlatego zainwestowaliśmy w nową metodę wypełniania naszych paczek – co być może już zauważyliście, jeśli zamawialiście cokolwiek w goRabbit w ostatnich tygodniach!

17 listopada 2021

Nasze główne opakowania z biodegradowalnego kartonu zawsze były ekologiczne, ale teraz poszliśmy o krok dalej. Zadbaliśmy również o właściwe wypełnienie wolnej przestrzeni.

 

Zrezygnowaliśmy z nacinanego papieru do pakowania. Ten – choć ekologiczny – wciąż prowadzi do wzmożonej wycinki drzew. Nie zobaczycie więc w paczkach takiego widoku.

 

nacinany-papier

 

Nie stosujemy także popularnej folii bąbelkowej. Tak jak chyba każdy na świecie, lubimy przebijać bąbelki, ale jest to bardzo nieekologiczny materiał. Czas rozkładu folii to nawet 120 lat! W naszych paczkach nie będzie więc takiego wypełnienia:

 

folia-babelkowa

 

Co może być bardziej ekologicznego niż papier? Materiał, który już jest w obiegu! Zgadza się – postawiliśmy na recykling. Zainwestowaliśmy w maszynę wykonującą wypełnienie z folii pochodzącej z recyklingu. Dzięki temu plastik, który już istnieje, jest wykorzystywany w przydatny sposób. Unikamy tworzenia dodatkowych śmieci, a zarazem robimy użytek z materiału, który do rozkładu ma jeszcze długie lata, a nieużywany zajmowałby tylko miejsce gdzieś na wysypisku. 

 

wypelnienie-z-recyklingu

 

              folia-biodegradowalna         folia-biodegradowalna

 

              folia-99-recykling          folia-99-recykling-II

 

To dopiero pierwszy krok na naszej drodze do zostania FULL ECO. Kolejne, które mamy w planach, wiążą się z ochroną zwierząt i roślin, akcjami charytatywnymi oraz edukacją zwiększającą bezpieczeństwo na drodze.

 

Brzmi ciekawie? Wszystkie te tematy rozwiniemy za jakiś czas tutaj, na naszym blogu. Zostańcie z nami!

 

 

 

Autor tekstu

Jacek

Jacek z GoRabbit.pl

Zajmuje się sprzedażą części oraz doradztwem w serwisowaniu pojazdów. Prywatnie miłośnik klasycznych samochodów osobowych.

gorabbit-twoj-ekspert-w-motoryzacji

 

 

 

 

Najpopularniejsze artykuły

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt